leszka Czarnego
etap 1

Na skróty:

  • Lokalizacja
  • Opis
  • Mieszkania
  • Wizualizacje
  • Galeria

Lokalizacja

Nieruchomość położna jest przy ulicy Leszka Czarnego na Wzgórzach Krzesławickich, w XVII-stej dzielnicy Krakowa.

Działka znajduje się na skraju osiedla domów jednorodzinnych, sąsiadując bezpośrednio z zalesioną nieruchomością, będącą własnością Gminy Miejskiej Kraków. Skąpana jest w zieleni drzew i krzewów, które jesienią przyjmują wszystkie kolory od brązu do czerwieni. W pobliżu przebiegać będzie trasa S7 z dwoma węzłami komunikacyjnymi: Grębałów i Mistrzejowice (wyjazd na Warszawę), pozwalającymi na szybki dojazd do centrum Krakowa lub wyjazd we wszystkich kierunkach (na pn-wsch-pd S7, na zachód północna obwodnica Krakowa, a dalej A4). Przy ul. Władysława Jagiełły znajduje się przystanek autobusowy MPK z liniami: 122, 182, 422, 511. Nieco dalej, wzdłuż ul. Kocmyrzowskiej, przebiega linia tramwajowa z numerami: 1, 4, 5. W sąsiedztwie działki od strony południowej biegnie linia kolejowa.

W pobliżu znajdują się liczne sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne, siłownie, kluby jeździeckie, szkoła, przedszkole, dom kultury, kościół… W zasięgu spaceru lub wycieczki rowerowej liczne tereny zielone, zabytkowe forty poaustriackie, dworek Jana Matejki, rzeka Dłubnia, zalewy Zesławice i Nowohucki…

Opis

Nasza oferta składała się z 4 mieszkań (wszystkie już sprzedane), zlokalizowanych w dwóch budynkach jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, wznoszonych na działce o powierzchni około 7,7 ara. Realizując tak kameralną inwestycję, od początku przykładaliśmy szczególną wagę do zaprojektowania i wybudowania komfortowych i funkcjonalnych mieszkań. Każde mieszkanie posiada niezależne wejście z zewnątrz. Duże okna od strony południowej zapewniają potężne doświetlenie salonów lub pokoi dziecinnych. W największym mieszkaniu oprócz łazienki przewidzieliśmy osobną toaletę. Układ ścian pozwala na wygodne zamontowanie szaf wnękowych.

Mieszkania budujemy w technologii tradycyjnej, stosując żelbet tylko w minimalnym zakresie, koniecznym ze względów konstrukcyjnych. Mieszkania posiadają wysokie parametry w zakresie energooszczędności. Zastosowaliśmy ocieplenie ścian zewnętrznych o grubości 20 cm, co w połączeniu ze ścianą z pustaka ceramicznego daje bardzo niski współczynnik przenikania ciepła U=0,135 W/m2K, spełniający normy Warunków Technicznych 2021. Również okna i drzwi zewnętrzne posiadają współczynnik U mieszczący się w WT2021, chociaż projekt budynków i wniosek o pozwolenie na budowę pochodzą z 2019 roku, kiedy obowiązywały łagodniejsze WT2017. Dwukomorowe, trzyszybowe okna zapewnią nie tylko komfort cieplny i oszczędności energetyczne, ale także ochronę akustyczną.

Widok od strony południowo-zachodniej.

Ogrzewanie oraz produkcja ciepłej wody użytkowej realizowane będą w każdym mieszkaniu indywidualnie z gazowego pieca dwufunkcyjnego o wysokiej sprawności (kocioł kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania). Zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe, które sami posiadamy w naszych biurach i mieszkaniach. Uważamy, że jest to rozwiązanie najbardziej komfortowe a jednocześnie ekonomiczne w użytkowaniu. Dodatkowo w łazienkach przewidziane są grzejniki ręcznikowe.

Dla każdego mieszkania przewidzieliśmy wygodne i duże pomieszczenie gospodarcze w przyziemiu, które pomieści wózki, rowery, narty, sprzęty ogrodnicze… i wszystko to, co służy miłemu spędzaniu czasu lub chwilowo nie jest potrzebne w mieszkaniu.

Widok od strony północno-zachodniej.

Niezwykle istotnym w czasach COVID-19 atutem oferowanych mieszkań jest dostęp do własnej działki wokół obu budynków. Możliwość przebywania na zewnątrz bez względu na zakazy epidemiczne czy lockdowny powoduje, że nasze mieszkania są bezkonkurencyjne w porównaniu z mieszkaniami w blokach wielorodzinnych.

Budowę wykonała firma RIFF-BUD Spółka z o.o. jako Generalny Wykonawca inwestycji.

Widok od strony południowej.

Mieszkania

Numer

Piętro

Metraż (m2)

Pokoje

Cena za m2 (zł)

Cena (zł)

Status

Plan

Numer:

B1MA

Piętro:

Parter

Metraż (m2):

60,59

Pokoje:

3

Cena za m2 (zł):

Cena (zł):

Status:

Sprzedane

Numer:

B1MB

Piętro:

Piętro

Metraż (m2):

79,06

Pokoje:

4

Cena za m2 (zł):

Cena (zł):

Status:

Sprzedane

Numer:

B2MA

Piętro:

Parter

Metraż (m2):

57,22

Pokoje:

3

Cena za m2 (zł):

Cena (zł):

Status:

Sprzedane

Numer:

B2MB

Piętro:

Piętro

Metraż (m2):

57,03

Pokoje:

3

Cena za m2 (zł):

Cena (zł):

Status:

Sprzedane

Wizualizacje

Leszka Czarnego Elewacja południowo-wschodnia.

Leszka Czarnego Elewacja południowo-zachodnia.

Leszka Czarnego Elewacja północno-wschodnia.

Leszka Czarnego Elewacja północno-zachodnia.